Szkolenia dla pracownikow tesco

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z środka rozdrobnionego, z kolei wędzonki to mięsne przetwory stworzone z konkretnego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to a proces technologiczny, który liczy na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest utrwalenie barwy i wytworzenie charakterystycznego mięsnego stylu i zapachu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości naszych produktów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej cieszyć się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że pomimo przechowywania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinku spośród najczęstszych przetworów mięsnych oferowanych przez hurtownie wędlin jest tradycyjna szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością lub bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w rozmiarze między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz potrafi istnieć pomalowany na biało, z odcieniem kremowym lub różowawym. Drugim w kolejności najbardziej popularnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest wspaniała na całym świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

Specyficzne warunki klimatyczne w bliskim kraju doprowadziły do ostatniego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, gdy w krajach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny powodujący nie tylko mięso wieprzowe, ale te znaczne domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich działalności były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, ponieważ jej deficyt uzupełniano innymi sposobami mięs. W obecny styl utrwalił żywy do tej chwile stereotyp głoszący, iż salami wytwarzane jest z oślego mięsa, frankfurterki wykonywa się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.