Krajowy system informatyczny simik 07 13

Wiele naszych spółek specjalizuje się w sprzedaży i prowadzeniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak też dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności czy posiadamy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się jeszcze ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W ważnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy także takich, jakie w ramach swej struktury czy franczyzy są wiele problemów gastronomicznych na obszarze całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on naprawdę skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i pozycja na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy jest obecne jedna restauracja, bądź i sieć restauracji.

Na tym czasie celowo nie podamy firmy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od realizacji pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie lokalnej czy na samym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.